3 Mistři republiky v atletice žactva jsou ze ZŠ Jitřní

Poslední halové závody jsou již tradičně představením toho nejlepšího, co naše žákovská atletika nabízí. Letos se všichni sjeli 1.3. a 2.3.2014 do Jablonce, který tradičně hostí atletické Mistrovství ČR žactva.

Zatím jedinou naši zlatou medaili získala před třemi lety Lada Svárovská.

Letos se k ní přidala Amálie Švábíková ve skoku o tyči. Výkonem 340 cm vytvořila nový rekord mistrovství (i ČR) a nebýt nepříjemné virózy v průběhu týdne, zřejmě jsme se dočkali ještě lepšího výkonu. Velice dobře si vedla i na překážkách, kde postoupila do finále a obsadila konečnou osmou pozici.

Konečně se podařilo získat zlatou medaili i ve štafetě na 4x300 m a mám velikou radost, že její součástí byl i Martin Dvořák a Tadeusz Burski. Kluci běželi opravdu famózně a konečný rozdíl od 2. místa nakonec činil 3 s, což hovoří za vše. Kluci ještě absolvovali individuální disciplíny, ve kterých se jim už tak nevedlo a nepostoupili z rozběhů.

Adam Pekárek, stříbrný medailista z Mistrovství ČR ve vícebojích, nastoupil ve čtyřech disciplínách a hned ve dvou útočil na medaili. Ve skoku dalekém celou zimu atakuje 6-ti metrovou hranici a i zde se mu ji nepodařilo překonat. Zaostal za ní o pouhý 1 cm a obsadil krásné 5. místo. Pro mě velkým překvapením byl postup Adama do finále na 150 m, kde bohužel dostal nepříjemnou 1 dráhu a obsadil 4. místo.

Krásné umístění si připsala na své konto Karla Fouani, když novým osobním rekordem 10,32 m obsadila v koulařském sektoru 9. místo.

Do bojů ještě zasáhla dívčí štafeta na 4x300 m, kde nás reprezentovala Amálie Švábíková a Martina Dvořáková. Bohužel zde se nepodařilo naplnit medailové představy a holky skončily na 5. místě.

Všem gratuluji k výkonům vzorné reprezentaci.