Adam Pekárek překonal dlouholetý rekord Laťky Jitřní

Adam Pekárek, žák sportovní třídy ZŠ Jitřní, překonal 10 let starý rekord Laťky Jitřní a to excelentním výkonem 182 cm! Překonáním této výšky si zlepšil i svůj osobní rekord. Tímto si zaslouží opravdu velké uznání a respekt.

Letošního, již 17. ročníku, závodu ve skoku vysokém „Laťka Jitřní“ se ve středu 12.2.2014 zúčastnilo 226 dětí z 8 škol. V této obrovské konkurenci si zvlášť dobře vedli žáci sportovních tříd z Jitřní. Není se čemu divit, že si odnesli naprostou většinu medailí. Např. zlaté medaile ze všech chlapeckých kategorií závodu skončily jen u žáků školy Jitřní. Stříbrnou jsme si neodnesli jen z jediné kategorie, všechny ostatní získali právě děti z Jitřní. Celkově jsme v 8 soutěžních kategoriích získali 5 zlatých, 7 stříbrných a 2 bronzové medaile.

Laťka Jitřní, atletická ZŠ Jitřní, Praha 4

Za zmínku stojí i samostatná kategorie prvňáčků z Jitřní. Zde soutěžily především děti, které navštěvují atletickou přípravku. Téměř všechny tyto závodníky přišli podpořit jejich rodiče i spolužáci. To je povzbudilo k výborným, až neočekávaně kvalitním výkonům.

Domácí prostředí a vynikající sportovní atmosféra Laťky Jitřní vyburcovala v kategorii 2.+3. tříd Elišku Vojtěchovskou (3.B) a Terezu Slavíčkovou  (3.A) k nádhernému výkonu 110 cm, čímž atakovaly rekord závodu (112 cm). V téže kategorii chlapců dosáhl stejného výkonu i Tomáš Trnka (3.B).

Tradičně nejsilněji obsazenou kategorií byla kategorie žáků 4. a 5. tříd. Naopak početně nejslabší, ale výkonnostně nejsilnější byla kategorie žáků 8. a 9. tříd. Ta přinesla opravdu úžasné výkony, zvláště v chlapecké kategorii. Vyhrál ji se 182 cm již zmíněný Adam Pekárek (9.A). Za zmínku ale stojí i velmi kvalitní výkon 165 cm Štěpána Kuriše (9.A). Jde vidět, že silná divácká podpora, umí udělat své a vyburcuje závodníky ke kvalitním výkonům.

Rekapitulace závodu:

• 226 závodníků (historický nevyšší počet)
  • zastoupení 8 škol (historický nevyšší počet, velká konkurence)
    • ZŠ Filosofská: 1 bronzová

Děkuji rodičům a spolužákům, kteří přišli podpořit své závodníky.

Laťka Jitřní, sportovní ZŠ Jitřní, Praha 4

Každý, kdo přišel, zažil na vlastní kůži jedinečnost závodu, který na Jitřní připravujeme už 17 let. Právě publikum zde vytvořilo báječnou sportovní kulisu, která motivuje děti k výkonům na hranici možností. Jsme opravdu rádi, že Laťka Jitřní má takovýto zvuk a úroveň.

Poděkování patří i učitelům a ternérům atletiky na Jitřní, za výbornou přípravu našich závodníků, dále pak atletickému oddílu Slavia Praha za zapůjčení ukazatelů výkonů a hodným rodičům a učitelům, kteří upekli něco na zub.

David Gajdošík, organizátor Laťky Jitřní

Kompletní výsledky, historické tabulky a velké množství fotografií z Laťky Jitřní naleznete na [stránkách závodu >>>].