Anička Kerbachová dělá víc, než musí

Ve slavnostním sále Nuselské radnice proběhlo 4.6.2014 vyhlášení projektu „Dělám víc, než musím“. Toto ocenění získala za výjimečné atletické úspěchy i žákyně sportovní školy Jitřní Anna Kerbachová.

Anička začala s atletikou v roce 2008, je žákyní naši sportovní třídy a atletického oddílu Spartak Praha 4. Už šestkrát se jí podařilo překonat český rekord. Pro Aničku je život sport a sport je její život, i přesto je úspěšná také ve škole. Je příkladem toho, že člověk toho může mnoho dokázat, když o to opravdu stojí.

Do roku 2011 se Anně podařilo získat vítězství ve Velké kunratické (v traťovém rekordu) a vítězství v Poháru pražských běžeckých nadějí (celoroční soutěž v přespolním běhu). Anička byla úspěšná i v reprezentaci Prahy v meziměstských utkáních Praha – Brno. Zanedlouho poté získala 1. místo na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci, ve štafetě 4 x 60 m (v kat. 13 let, ale skutečně byla mladší) a stala se několikanásobnou přebornicí Prahy.

Její sportovní kariéra se však plně rozvinula v letech následujících.

V roce 2012 získala 2. místo na 60 m (7,87 s) a stejně tak 2. místo na 150 m (18,72 s) na Mistrovství ČR žákyň (v kat. 15 let, ale skutečně byla mladší). V témže roce se také účastnila v reprezentaci ČR na Mezistátním utkání 5 zemí v Rijece (v kat. 15 let, ale skutečně byla mladší) v závodě na 100 m a 4 x 100 m (4. a 2. místo). Vyhrála i 1. místo na Mistrovství ČR mladších žákyň v Třinci - víceboje, kde překonala český rekord s počtem 3505 bodů.

O pár měsíců poté zaběhla nový český halový rekord na 150 m časem 18,89 s (Mikulášská hala žactva). V roce 2012 byla Anička rovněž vyhlášena nejlepší atletkou Prahy v kategorii mladší žákyně.

Rok 2013 pokračoval také velmi úspěšně:

Vytvořila 2 x nový český rekord v hale, v kategorii žákyň (v kat. 15 let, ale skutečně byla mladší) na 150 m (18,48 s) a na 300 m (40,19 s).

Na halovém Mistrovství ČR žákyň v Jablonci získala 2. místo ve sprintu na 60 m (7,88 s) a 1. místo na 150 m (18,80 s rekord haly v kat. žákyň).

Na Mistrovství ČR ve vícebojích mladších žákyň ve Staré Boleslavi obhájila za mizerného počasí vítězství opět v národním rekordu 3547 bodů.

Poté na Olympiádě dětí a mládeže ve Zlínském kraji Anička opět excelovala – 2 x vítězství na 60 m a skoku do dálky, byla nejúspěšnější atletkou této soutěže.

Poté se Anna účastnila Přeboru Prahy žaček (v kat. 15 let, ale skutečně byla mladší), kde získala 3 x vítězství (60 m, 150 m a dálka), ale nebyla „korunována“, protože byla mladší.

V roce 2013 se jí rovněž podařilo stát se dvojnásobnou vicemistryní ČR (150 a 300 m) a zúčastnila se reprezentace za ČR na Mezistátním utkání v Budapešti. Rok završila tím, že byla opět vyhlášena nejlepší atletkou Prahy.

Rok 2014 zatím není u konce, a přesto má už Anička na svém kontě řadu úspěchů: je trojnásobná halová mistryně ČR (60, 150 m a dálka), v běhu na 150 m se jí podařilo vytvořit nový rekord mistrovství. Aničce se také podařilo překonat svůj vlastní (a český) rekord na 150 m (18,38 s).

Osobní rekordy Anny Kerbachové (k 21.5.2014)