Atleti ZŠ Jitřní medailisty Mistrovství ČR

Hned trojice svěřenců atletické tréninkové skupiny z Jitřní si o víkendu 21.9. a 22.9.2013 vybojovala na Slavii první opravdu velikou individuální medaili.

Štěpán Kuriš si po několika umístěních těsně pod stupni vítězů konečně splnil sen a dokázal, že letos má opravdu vynikající formu. V běhu na 1500 m doběhl v napínavém finiši pro konečné 2. místo a může směle vyhlížet příští rok, kdy přestupuje do kategorie dorostu.

Stejného umístění ve zcela odlišné disciplíně dosáhla Amálie Švábíková. Se skokem o tyči začala před necelým rokem a nebýt toho, že má ve své kategorii opravdu jednu z nejsilnějších soupeřek, mohla se již radovat ze zlaté medaile. V samotné soutěži však neprodala kůži lacino a postupným vylepšováním svého osobního maxima až na 340 cm, překonala nejen dosavadní rekord Mistrovství ČR, ale dala jasně najevo, kdo by měl v příštím roce tyč dívek ovládnout.

Třetí medailistkou do party je Anna Šimková, která byla součástí stříbrné štafety na 4x300 m. Anička se letos také výrazně zlepšila a už samotná nominace do štafety "A", byla velkým úspěchem. Svůj druhý úsek zvládla perfektně a nebýt toho, že na posledním úseku došly finišmance A. Duchoňové síly, holky by štafetu vyhrály.

Opomenout nesmím ani ostatní účastníky Mistrovství ČR. Fantastický výkon v běhu na 1500 m př. předvedl Pavel Slavíček, který obsadil nepopulární 4. místo a vytvořil si nový osobní rekord časem 4:54 min. Jediné co ho může trápit je pomaleji rozběhnutý začátek závodu, kde podle svých slov ztratil 4-5 s. Další výborný individuální výkon zaznamenal Martin Dvořák, v novém osobním rekordu. Na 200 m př. doběhl pro konečné 15. místo a byl celkově třetí mezi ročníky 99. Na shodném 13. místě skončila ještě v běhu na 300 m Anna Šimková a v hodu kladivem překvapila již svojí účastí na Mistrovství ČR Eliška Palátová, která se nezalekla velké soutěže a hodila jenom o 1 m méně, než je její osobní rekord. Zároveň se ve štafetách na 4x60 m prezentovali Martin Dvořák a Adam Pekárek (celkově 9. místo) M. Dvořáková a Amálie Švábíková (15. místo), na 4x300 m Štěpán KurišMartin Dvořák (12. místo) a M. Dvořáková (14. místo). Anna Kerbachová sice není členkou našeho oddílu, ale ZŠ Jitřní reprezentuje skvěle, což dokázala ziskem stříbrných medailí v běhu na 150 a 300 m. Zároveň přebrala 2 plakety od Českého atletického svazu za překonání českého rekordu na 150 a 300 m v halové sezóně.

Pro Amálii Švábíkovou a Annu Kerbachovou platí ještě jedna příjemná povinnost, a to reprezentace České republiky na mezistátním utkání do 15 let v sobotu 28.9.2013 v Maďarsku.

Gratulujeme a jsme rádi, že máme takové žákyně mezi sebou.

Velké poděkování patří i rodičům a příbuzným, kteří přišli povzbudit svoje ratolesti, protože oni vaši podporu potřebují a určitě si ji zaslouží.