Atletický Přebor Prahy mladšího žactva

Pro většinu mladších žáků bývají halové přebory Prahy první velkou závodní zkušeností, a proto není divu, že jsou většinou „vyjukaní“ nejen ze soupeřů , ale i nového prostření. Letos (12.2.2014) tomu tak v žádném případě nebylo a všichni předvedli nádherné výkony.

Nejúspěšnějším medailistou se stal F. Štěpánek, byť teprve prvním rokem mladší žák vyhrál běh na 60 m časem 8,26 s a ve skoku dalekém nedal nikomu šanci výkonem 497 cm. Shodně 2. a 4. místo obsadili Martin Kober a Marie Cukerová. Martinovi chybělo 20 cm k tomu, aby vyhrál vrh koulí a i vylepšený osobní rekord na 60 m př. mu stačil „pouze“ na 4. místo. Marie se neuvěřitelně zlepšila v běhu na 60 m, kde ji výkon 8,67 s jenom těsně unikla  bronzovou medaile. Vše si vynahradila v běhu na 150 m a její první medaile se třpytí stříbrně za čas 21,09 s. Další medailistkou je v běhu na 60 m př. Zuzana Cymbálová, která výkonem těsně nad hranicí 11 sekund (11,01) získala také svoji první velkou zaslouženou medaili. Poslední zcela nečekanou medaili získal Sebastian Hykš ve vrhu koulí za výkon 8,23 cm. Opravdu kousek k medaili chyběl nakonec Kristýně Koberové, která obsadila 4. místo na 60 m př. a 5. místo ve skoku vysokém. Stejného umístění dosáhl v běhu na 1000 m skvěle běžící Ondra Klícha.

Nesmírně mě potěšil přístup všech, kteří byli na závody vybráni a předvedli, že se s nimi musí na letní sezónu počítat. I když ne všichni dosáhli na toužebná umístění, získané zkušenosti a motivace do další práce by pro vás měly být tou pravou odměnou.

Děkuji všem za skvělou reprezentaci oddílu i sportovní školy Jitřní a medailistům připomínám, že se probojovali na meziměstské utkání Praha – Brno 8.3.2014 ve Stromovce.