Plavecko-běžecký pohár

Ve čtvrtek 19.9.2013 se několik žáků Jitřní zúčastnilo prvního kola Plavecko-běžeckého poháru. Závody se uskutečnily v plaveckém areálu Na Pražačce a v přilehlém parku Na Krejcárku. V kategorii 4. a 5. tříd nejdříve každý ze závodníků plaval 50 m na čas, aby následně v druhé polovině závodu běžel 500 m. Start do běžecké části byl podle Gundersenovy metody. V kategoriích 6. a 7. tříd, resp. 8. a 9. tříd, následovala běžecká část v délce 1000 m.

I přes to, že venkovní teploty se pohybovaly kolem 12 °C, uskutečnila se plavecká část ve venkovním bazénu. Naštěstí pro závodníky měla voda v bazénu 27 °C. Po plavecké části jsme měly 3 želízka v ohni.  Samuel Konvalina vybíhal do běžecké části ze 3. místa, jeho sestra Sofie taktéž, a mezi šesťáky a sedmáky startoval do běhu ze 4. pozice Daniel Lindovský.

Sam bohužel v závěru běžecké části o jednu příčku propad, a skončil tak na nepopulárním 4. místě. To Danovi se povedl opačný kousek a v druhém kole svého závodu se o jednu pozici zlepšil, a skončil tak celkově třetí. Stejně si v konečném součtu vedla i Sofie, která uhájila svoje třetí místo po plavecké části a stejně jako Daniel si odnesla domů bronzovou medaili.