Týdenní pobyt na Hluboké za vynikající sportovní úspěchy, 19. až 24.9.2013

Koncem loňského školního roku získala naše škola v Plavecko-běžeckém poháru výhrou týdenní pobyt zdarma v hotelu v Hluboké nad Vltavou pro 25 žáků a doprovod. Kritérium výběru byla pravidelná účast v posledních dvou letech na tomto závodě, reprezentace školy ve sportovních soutěžích a dobré výsledky v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV).

Nejlepší sportovci se však vzhledem k současně probíhajícímu mistrovství republiky v atletice nemohli zúčastnit, byť by si to zasloužili. Nakonec se přihlásilo 21 žáků (10 z Jitřní, 11 z Filosofské).

Přestože nám počasí příliš nepřálo, program byl pestrý. Během pobytu jsme navštívili krásný zámek i se zámeckou zahradou, výstavu moderního amerického malíře Andy Warhola s výtvarnou dílnou, místní ZOO s loveckým zámečkem, minigolf, bowling, nový slalomový kanál na divoké řece a lanové centrum včetně 200 m sjezdu na laně. Nejvíce se však všichni vyřádili ve zdejším sportovním centru. Pobyt jsme zakončili závěrečným bowlingem i s pizzou a pitím.

Rovněž ubytování bylo skvělé, jídlo rovněž a všichni si to hezky užili a my jako doprovod přežili.

Doprovod: p. uč. Lišková a Medřický