Závody atletické přípravky Jitřní

Ve čtvrtek 13.3.2014 se výběr žákyň a žáků z atletické přípravky z Jitřní zúčastnilo veřejných atletických závodů ve Stromovce. Pro nejmenší děti to byla první zkušenost s velkými závody. Děti byly plné očekávání, ale i obav. Přestože závody byly náročné především časově (děti musí dlouho čekat na svoji disciplínu), všichni zúčastnění byli úžasní, snažili se a bojovali ze všech sil. Celkem jsme vybojovali 6 medailí.

Nejúspěšnější žákyně byla Anička Štěpánková z 1. třídy, která získala ve své kategorii zlatou medaili v běhu na 200 m a stříbrnou na 60 m.

Nejúspěšnějšími žáky byli Lukáš a Tomáš Trnkovi ze 3.B. Tomáš získal zlatou medaili v běhu na 60 m se skvělým časem 9,43 s. Lukáš získal stříbrnou medaili v běhu na 60 m také s výborným časem 9.59 s. a stříbrnou medaili v běhu na 200 m.

Ještě o jednu medaili, a to bronzovou se zasloužil budoucí žák naší školy Lukáš Váňa v běhu na 200 m. V běhu na 60 m se zastavil před medailovými pozicemi a obsadil nepopulární, ač krásné, 4. místo.

atletická přípravka ZŠ Jitřní, sportovní škola Praha 4

Ráda bych zmínila i další krásná umístění.

• Emma Štěpánková získala dvě 4. místa, v běhu na 60 m a 200 m.
  • Kristýna Hrušková  vybojovala 5. místo v běhu na 200 m ze 61 zúčastněných.
  • Karolína Šťastná dosáhla na 6. příčku v běhu na 400 m.
  • David Huf s nasazením všech sil získal 5. místo v běhu na 200 m a 8. místo v běhu na 60 m.
  • Pavel Krýda si vyběhl 6. místo ve sprintu – 60 m.
  • Hugo Danel patří také mezi výborné běžce, 4. místo v běhu na 200 m a 7. místo v běhu na 60 m.
  • Sam Koller dvě 8. místa na 60 m a 200 m.

Všem dětem upřímně gratuluji a držím palce. Přeji více takových úspěchů. Rodičům děkuji za podporu a trpělivost, která byla při nepříliš zdařené organizaci moc potřebná.